Menü Schließen

Trzy powody, dla których Bitcoin nie schodzi poniżej $11,000 Wkrótce

Bitcoin zdołał utrzymać się na poziomie powyżej $11,000 po wjechaniu i około $10,000 przez kilka tygodni. Moneta przeszła nawet do 12.000 dolarów, ale nie była w stanie dokonać żadnego większego przełomu w kierunku kolejnego kamienia milowego o wartości 1000 dolarów.

Teraz moneta handluje w przedziale zamkniętym powyżej 11 000 dolarów i niewiele wyższym, ale nawet po przesunięciu w kierunku 12 000 dolarów nie wygląda na to, aby nastąpił duży spadek lub znacząca korekta.

Nawet z kilkoma kluczowymi wiadomościami o BitMEX-ie, a ostatnio o OKEx-ie, cena Bitcoinu nie ucierpiała wiele. Ale ważne jest, aby zrozumieć, co sprawiło, że Bitcoin wystartował w pierwszej kolejności po powolnym i stabilnym końcu września.

Ścieżka powyżej $11,000

W połowie września impet Bitcoina zwolnił w obliczu krachu kryptokurwalutowego na całym rynku. Od 19 do 23 września cena Bitcoina spadła z 11.179 dolarów do zaledwie 10.136 dolarów.

Negatywne wiadomości z rynku wokół BitMEX i inne rzeczy z pewnością nie załamały rynku, jak wiele osób mogło się spodziewać, ale to nudne, że postęp jest nieco nudny. Nawet prezydent Stanów Zjednoczonych, który testował pozytywnie Covid-19, nie zagrał zbytnio na cenie, chociaż pomogło to crypto.

Mimo to, pomimo negatywnych wydarzeń makro w ciągu ostatniego tygodnia, Bitcoin Profit odzyskał wartość powyżej 11 300 USD, stabilizując się pomiędzy 11 300 USD a 11 500 USD. Odporność Bitcoinu, wraz z pozytywnymi czynnikami fundamentalnymi i technicznymi, znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo poważnego spadku ceny.

Niska presja sprzedaży

Według Longhash’a „Liczne wskaźniki w łańcuchu wykazują podobną narrację dla Bitcoin’a w czwartym kwartale: niska presja sprzedaży i wysoka aktywność HODLer’a“. Ciągły spadek rezerw walutowych w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy wskazuje, że presja na sprzedaż Bitcoinu spada“.

Pozytywna struktura techniczna High Time Frame

Co więcej, Longhash również zaznacza: „Obok pozytywnych danych fundamentalnych, które pokazują wskaźniki w łańcuchu, struktura techniczna Bitcoinu w wyższych przedziałach czasowych przedstawia odporny trend wzrostowy. Od sierpnia do października, Bitcoin przez większość czasu utrzymywał się powyżej poziomu wsparcia 10.500 dolarów“.

„Technicznie, 10 500 dolarów jest uważane za obszar wsparcia, ponieważ oznaczało to szczyt w październiku 2019 roku. Kiedy cena aktywów konsoliduje się powyżej poprzedniego szczytu, w analizie technicznej uważa się to za pozytywny trend akumulacji“.

Handel wygląda dobrze.

Dane Skew pokazują, że otwarte zainteresowanie rynkiem kontraktów terminowych na Bitcoin’y pozostaje na stosunkowo stabilnym poziomie. Na rynku spot utrzymuje się wysoki wolumen platform dostosowanych do potrzeb instytucji, w tym LMAX Digital i Bakkt.